Blog Post

26
OCA
2018

Yedinci İstanbul Bilgi Premoot

Willem C. Vis Uluslararası Farazi Ticari Tahkim Yarışması uluslararası ticaret hukuku eğitimini ve uluslararası ticari uyuşmazlıkların tahkim yoluyla çözümünü teşvik etmek amacıyla bu sene 25. kez Viyana’da gerçekleştirilecektir. Yarışmaya ilişkin ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Dünyanın her yerinden üç yüzün üzerinde hukuk fakültesinin katıldığı ve alanının en kapsamlı ve prestijli farazi dava yarışmalarından biri olan Vis Uluslararası Farazi Ticari Tahkim Yarışması öncesinde, hukuk fakülteleri ve hukuk büroları tarafından öğrencilerin yarışmaya hazırlanmaları amacıyla ulusal ve uluslararası ön çalışmalar (“pre-moot”) düzenlenmektedir. 

İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi de Türkiye’den yarışmaya katılan takımların yer aldığı ulusal Pre-Moot’u 2012 yılından beri düzenlemeyi sürdürmektedir.

Bu yıl da on iki üniversitenin (Altınbaş, Ankara, Ankara Yıldırım Beyazıt, Bahçeşehir, Bilkent, Galatasaray, İstanbul, İstanbul Bilgi, İstanbul Şehir, Kadir Has, Koç, MEF Üniversiteleri) katılımı ile 17-18 Şubat tarihlerinde Bilgi Hukuk Fakültesinin ev sahipliğinde İstanbul Tahkim Merkezinin de destekleriyle Santralistanbul kampüsünde gerçekleşecektir.

Organizasyona akademisyen ve Türkiye’nin önde gelen hukuk bürolarındaki uygulamacılardan oluşan hakemler destek vermektedir. 

comment : Off
About the Author