7. İstanbul Bilgi Pre-Moot
Logo TR White CISG

Milletlerarası Mal Satımına İlişkin Sözleşmeler Hakkında Birleşmiş Milletler Antlaşması

7. İstanbul Bilgi Pre-Moot yarışması 17-18 Şubat 2018 tarihlerinde Santral Kampüs'te gerçekleştirildi...

Willem C. Vis Uluslararası Farazi Ticari Tahkim Yarışması, uluslararası ticaret hukuku eğitimini ve uluslararası ticari uyuşmazlıkların tahkim yoluyla çözümünü teşvik etmek amacıyla bu sene 25. kez Viyana’da gerçekleştirilecektir. Yarışmaya ilişkin ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Dünyanın her yerinden üç yüzün üzerinde hukuk fakültesinin katıldığı ve alanının en kapsamlı ve prestijli farazi dava yarışmalarından biri olan Vis Uluslararası Farazi Ticari Tahkim Yarışması öncesinde, hukuk fakülteleri ve hukuk büroları tarafından öğrencilerin yarışmaya hazırlanmaları amacıyla ulusal ve uluslararası ön çalışmalar (“pre-moot”) düzenlenmektedir.

 İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi de Türkiye’den yarışmaya katılan takımların yer aldığı ulusal Pre-Moot’u 2012 yılından beri düzenlemeyi sürdürmektedir.

 Bu yıl da 12 üniversitenin (Altınbaş, Ankara, Ankara Yıldırım Beyazıt, Bahçeşehir, Bilkent, Galatasaray, İstanbul, İstanbul Bilgi, İstanbul Şehir, Kadir Has, Koç, MEF Üniversiteleri) katılımıyla, 17-18 Şubat tarihlerinde BİLGİ Hukuk Fakültesi’nin ev sahipliğinde İstanbul Tahkim Merkezi’nin de destekleriyle gerçekleşecektir. 

Organizasyona akademisyen ve Türkiye’nin önde gelen hukuk bürolarındaki uygulamacılardan oluşan hakemler destek vermektedir.